Kuchnia

NASZA KUCHNIA:

Nasze przedszkole posiada własną kuchnię, spełniającą wymagania sanitarne oraz bhp. Kuchnia w naszym przedszkolu to miejsce pełne spokoju i radości. Panie kucharki przygotowują zdrowe, smaczne i domowe specjały. Dbamy o dzieci z alergią i nietolerancją pokarmów. Gotujemy zrównoważone posiłki z dodatkiem aromatycznych przypraw regulujących działanie układu pokarmowego. Podajemy dużo warzyw i owoców, unikamy cukru, sztucznych dodatków i przetworzonej żywności. Atmosfera oraz zapach domowego rosołku gromadzi nas przy stole jak w rodzinnym domu. Wszystkie jadłospisy są przygotowane zgodnie z normami żywienia zalecanymi przez dietetyków- z którymi współtworzymy jadłospis.

Tajniki naszej kuchni  poznają  również przedszkolaki. Wspólnie z Panią Anią organizujemy warsztaty kulinarne na których dzieci  tworzą  różne przysmaki. Jesteśmy otwarci na ciekawostki ze świata  kulinarnego. Zapraszamy, gościmy ,,młodych kucharzy", którzy zaszczepiają  zdrowe nawyki żywieniowe. Dzieci mają również możliwość poznania smaków kuchni innych narodów.

Kuchnia: Anna Łukowska

Karolina Czakańska

Bożena Klisz

"Owocowy stolik" w wykonaniu Pani Ani- wizyta uczestnika programu Masterchef Junior Kuby Tomaszczyk.

Nieodłącznym elementem Naszej kuchni jest pyszny i zdrowy szwedzki stół.

Nasza kuchnia przygotowuje również smaczne domowe wypieki.