Historia przedszkola

Historia Akademii Przedszkolaka.

Przedszkole "Akademia Przedszkolaka" postało w 2004 r. na bazie Przedszkola nr 16, które widzą Państwo na zdjęciach.

Do chwili obecnej wykonano na terenie przedszkola i ogrodu  szereg prac remontowych i modernizacyjnych  . Z biegiem lat szary i ponury budynek zamienił się w kolorowy, który pięknieje z dnia na dzień. Zawsze dbaliśmy o wszechstronny rozwój wychowanków stosując różne formy aktywności. Dzięki nim dzieci odnoszą sukcesy w wielu dziedzinach. W trakcie roku szkolnego dzieci z radością uczestniczą w uroczystościach i imprezach okolicznościowych. Od początku istnienia przedszkola tradycją jest organizowanie corocznych spotkań  z rodzicami i bliskimi, (impresje jesienne , spotkanie z Górnikiem ,  z Mikołajem, spotkania opłatkowe z rodzicami, spotkanie z Babciami i Dziadkami , bal karnawałowy, piknik rodzinny i wiele innych).  Zawsze możemy liczyć na zaangażowanie i wsparcie rodziców i zaprzyjaźnionych instytucji, a oni na wspaniałą zabawę i radość swoich pociech. Kiedyś urzędowy strój sprawiał, że wszystkie panie nazywane były przez dzieci ciociami, obecnie każde dziecko zna imię swojej Pani, bo każdy pracownik przedszkola, wie ,że w tej rodzinie najważniejsze jest dziecko.

Dzieci z naszego przedszkola uczestniczą w interesujących wycieczkach.

Od lat nasi wychowankowie mają możliwość  zaprezentowania umiejętności tanecznych, wokalnych, aktorskich i recytatorskich na scenie Teatru Małego w Tychach  oraz  na terenie naszego województwa. Ponadto uczestniczą w wielu konkursach, festiwalach,  rozgrywkach, w których zajmują czołowe miejsca. Od 19 lat w naszym przedszkolu tworzymy niepowtarzalny klimat , gdzie priorytetowymi wartościami są: akceptacja, tolerancja, empatia, a najważniejsze jest poszanowanie każdego człowieka.