"WAKACJE W AKADEMII PRZEDSZKOLAKA".

II TYDZIEŃ:

„W GÓRACH JEST WSZYSTKO, CO KOCHAM”.

- „Hej, te Nasze góry”- prezentacja multimedialna. Wzbogacenie wiedzy na temat gór.

ZABAWY PRZY MUZYCE GÓRALSKIEJ POŁĄCZONE Z GÓRALSKIMI PRZYŚPIEWKAMI.

- „Zasiali górale owies”- zapoznanie ze słowami i melodią piosenki. Nauka tańca góralskiego.

ZAPOZNANIE DZIECI Z WYGLĄDEM STROJU GÓRALSKIEGO.

WARSZTATY RĘKODZIEŁA.

- „Chusty góralskie”- Tworzenie chust góralskich- malowanie farbami plakatowymi na płótnie.

- „Czerwone korale”- wykonanie korali góralskich.

- „Ażurowo, koronkowo”- zabawy plastyczne.

SŁOWNICZEK GWARY GÓRALSKIEJ I TERMINOLOGII GÓRSKIEJ.

„Hory- zapoznanie dzieci z przykładowymi zwrotami z góralskiej gwary”.

ZAPOZNANIE DZIECI Z PRZYSMAKAMI KUCHNI GÓRALSKIEJ.

„Prawdziwa kwaśnica góralska”- zapoznanie dzieci ze smakiem pysznej potrawy prosto z gór.

„Degustacja oscypków”- zapoznanie dzieci ze smakiem górskiego przysmaku oraz sposobu jego przyrządzania.

W środę 11.07 dzieci starsze wybiorą się na wycieczkę do „Multikina” w Tychach na zajęcia dotyczące tego „Jak działa kino”, „Jak wyświetla się filmy”- dzieci nieczęsto mają okazję zajrzeć do kabiny projekcyjnej samodzielnie wydrukować bilet, podpatrzeć jak przygotuje się popcorn. Jednak w środę 11 lipca to wszystko będzie możliwe. Dzieci oswoją przestrzeń kina i przyjrzą się jej najciekawszym zakamarkom. Następnie obejrzą aminowaną bajkę na dużym ekranie pt. „Psi Patrol”.

Koszt biletów oraz przejazdu do kina pokrywa przedszkole.

**********************

I TYDZIEŃ:

"W INDIAŃSKIEJ WIOSCE".

• Spotkanie z Indianinem, poznanie historii i zwyczajów Indian – prezentacja multimedialna
  • Nauka tańca „Simama Ka”
  • Indiański strój – wykonanie pioropuszy i amuletów, wybór imion
  • W kręgu indiańskiego ogniska : malowanie twarzy - plemienne znaki,  wspólne gry i tańce,
  • Na tropie wielkiego bizona – zabawy ruchowe, pokonywanie toru przeszkód

----------

"W związku z powołaniem Administratora Bezpieczeństwa Informacji, jawny rejestr zbiorów danych osobowych prowadzony na podstawie rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 11 maja 2015 r. (Dz. U. 2015 poz. 719) został przygotowany i jest dostępny w wersji papierowej na terenie naszej jednostki. Wszelkie osoby zainteresowane zapraszamy do naszej siedziby".

Szanowni Rodzice!

Informujemy o zmianie konta bankowego przedszkola

Od 1 listopada 2017 wpłaty prosimy uiszczać na konto

ING BANK ŚLĄSKI